KAZLŲ RŪDOS SAVIVALDYBĖ
Į pradžią El.paštas Svetainės žemelapis
Neįgaliųjų pasirinktys

KAZLŲ RŪDOS
SAVIVALDYBĖ


Biudžetinė įstaiga,
Atgimimo g. 12,
LT-69443
Kazlų Rūda 
Tel. (8 343) 95 276,
el. p. priimamasis@kazluruda.lt
Duomenys kaupiami ir
saugomi Juridinių asmenų
registre, kodas 188777932

Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Veiklos sritys Korupcijos prevencija Administracinė informacija Paslaugos Nuorodos
Navigacija


 

 

 

 


 

 

 

 

 


< Skelbimai >
   2020-01-16
PAUKŠČIŲ GRIPO GRĖSMĖ!
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Marijampolės departamentas (toliau-Marijampolės departamentas) informuoja, kad Europoje plinta didelio patogeniškumo paukščių gripo virusas H5N8. Ligos atvejai jau nustatyti naminiams paukščiams Slovakijoje-1 ir Lenkijoje-10, kur sunaikinta tūkstančiai įvairių naminių paukščių. Tokio tipo virusas Lietuvoje buvo nustatytas 2017 metais laukiniams vandens paukščiams- gulbėms. Didelę įtaką viruso plitimui turi palankios aplinkos sąlygos - drėgmė, temperatūra. Kadangi šiais metais oro temperatūra pliusinė, pastebimas aktyvesnis laukinių vandens paukščių judėjimas, todėl paukščių gripo virusas gali būti perneštas su migruojančiais paukščiais.
H5N8 tipo paukščių gripo virusas nėra tiesiogiai pavojingas žmonėms, tačiau jis labai pavojingas paukščiams, pasižymintis dideliu paukščių gaištamumu. Ūkyje nustačius paukščių gripo virusą, visi paukščiai, produkcija, kiaušiniai, lesalai, pakratai ir menkavertis inventorius sunaikinami. Aplink židinius nustatomos 3 km apsaugos ir 10 km priežiūros zonos, kuriose taikomi įvairūs gyvūnų ir produkcijos judėjimo apribojimai. Todėl kiekvienas paukščių laikytojas tiesiogiai atsakingas už laikomų paukščių sveikatą ir tinkamą jų laikymą.
Marijampolės departamentas primena paukštininkystės ūkiams ir paukščių augintojams, kad siekiant apsaugoti paukščius nuo paukščių gripo būtina:
- laikyti naminius paukščius uždarose patalpose, palaidų paukščių neišleidžiant į lauką arba išleisti tik į lauko aikšteles-aptvarus įrengtus taip, kad naminiai paukščiai negalėtų turėti tiesioginio kontakto su laukiniais (pvz., lauko aptvaras su stogu);
- nenaudoti atvirų paviršinių vandens telkinių (kūdrų, upių ežerų) vandens laikomiems naminiams paukščiams girdyti;
- laikyti naminių paukščių pašarą taip, kad jis būtų apsaugotas nuo laukinių paukščių ir kitų gyvūnų;
- apie pastebėtus naminių paukščių sirgimus ar gaišimus nedelsiant informuoti veterinarijos gydytojus ir (ar) Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos artimiausius departamentus, ar jų skyrius, kurių kontroliuojamose teritorijose laikomi naminiai paukščiai.
Pagrindiniai paukščių gripo simptomai:
• pašarų ir vandens suvartojimas sumažėja daugiau nei 20%;
• ilgiau kaip dvi dienas sumažėja kiaušinių dėjimas (daugiau kaip 5%);
• paukščių gaišimas padidėja 3% per savaitę (keletą paukščių laikančiuose ūkiuose dviejų ir daugiau paukščių nugaišimas vienu metu - sunerimti verčiantis požymis!);
• paukščiams pasireiškia klinikiniai požymiai (apatiškumas, patamsėja gleivinės, skiauterės, barzdelės) ir kiti pakitimai, leidžiantys įtarti, kad paukštis susirgo.
Gyventojai, pastebėję masinius laukinių vandens paukščių gaišimus, prašomi apie tai pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40403, arba Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Marijampolės departamentui 8 343 75547; 8 343 75675.
Rekomendacijas paukščių augintojams ir daugiau informacijos apie paukščių gripą galima rasti: https://vmvt.lt/node/4073

 

 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
Marijampolės departamentas

 


Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Mero veikla

 
Mantas Varaška
Kazlų Rūdos savivaldybės meras

 
  
 

Apklausos

Naujienų
prenumerata
TARYBOS POSĖDŽIAI
TIESIOGINĖ POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
TARYBOS POSĖDŽIŲ
GARSO ARCHYVAS

Prisijungimas

 

 

 

 

 

EISMO TVARKARAŠČIAI
RENGINIAI
AR ŽINOTE KUR KREIPTIS ATSITIKUS NELAIMEI?
UAB "KAZLŲ RŪDOS KOMUNALININKAS"
INDIVIDUALIOS VANDENS TIEKIMO ĮMONĖS
KAZLŲ RŪDOS SAVIVALDYBĖS PRIEŠGAISRINĖ TARNYBA
UAB "KAZLŲ RŪDOS ŠILUMOS TINKLAI"
SENIŪNAITIJOS

 


 

 

 
 
© KAZLŲ RUDOS SAVIVALDYBĖ. VISOS TEISĖS SAUGOMOSSPRENDIMAS: IDAMAS, NAUDOJAMA SMARTWEB SISTEMA