Pradžia
lt
en

Skiepai padeda išvengti pavojingų užkrečiamų ligų

Skiepai padeda išvengti pavojingų užkrečiamų ligų

Skiepai užkerta kelią ligoms, kurios nepasiskiepijus galėtų sukelti sunkių sveikatos problemų, nuolatinę negalią ar net mirtį. Vakcinos naudojamos kasmet daugybei žmonių visame pasaulyje apsaugoti nuo sunkių ligų.
Skiepytis ar ne - sprendžia kiekvienas. Tačiau tik skiepų pagalba kai kurios ligos, nuo kurių praeityje mirė milijonai žmonių, sutramdytos. Viena iš tokių ligų – raupai. Šios ligos susirgimų pasaulyje jau daug metų neregistruojama. Skiepų pagalba kontroliuojamos šios ligos:

tymai, tuberkuliozė, hepatitas A, hepatitas B, gripas, kokliušas, difterija, stabligė, raudonukė, poliomielitas, kiaulytė, gyvūnų platinama liga –pasiutligė, erkinis encefalitas.

Keliaujantiems į egzotiškas šalis rekomenduojama, o kartais ir privaloma pasiskiepyti nuo choleros, geltonojo drugio, japoniškojo encefalito, vidurių šiltinės, meningokokinės infekcijos ir kt.

Šiuo metu visose pasaulio valstybėse gyventojai skiepijami nuo COVID-19 ligos vakcina, kuri padeda žmogaus organizmui sukurti imuninį atsaką prieš naująjį SARS-CoV-2 virusą ir tokiu būdu apsisaugoti nuo jo sukeliamos COVID-19 ligos. Skirtingų rūšių vakcinos veikia skirtingai, tačiau visų veikimo principas – sukelti imuninį atsaką, padedant organizmui pasigaminti atminties imuninių ląstelių, limfocitų ir apsauginių antikūnų.