Pradžia
lt
en

Jūrės miestelis

Kazlų Rūdos seniūnija

Jūrės miestelis kurs pažintines-edukacines erdves. Projekto idėja – skatinti gyventojų iniciatyvą, juos įtraukiant į gyvenamosios aplinkos kūrimą ir gyvenimą, pažintį su supančia gamta, jos fauna ir flora bei skatinti įvairius potyrius, kurie artimi mažo miestelio gyventojams. Šia idėja siekiama ne tik skatinti artimosios gamtos pažinimą, bet ir ugdyti gyventojų bendruomeniškumą, kūrybą ir švietimą. Tokios pažintinės-poilsinės erdvės atsiradimas neabejotinai taptų ir turistų traukos centru. Pažintinę-edukacinę poilsio erdvę sudarys 4 objektai:  

1. “Vabzdžių namai” arba viešbučiai daugelyje šalių yra įrengiami parkuose, soduose ir privačiose valdose. Jie gali turėti kelis tikslus: padėti saugoti biologinę įvairovę, kuri greitai nyksta dėl žmogaus veiklos, šie nameliai privilioja naudinguosius vabzdžius į kiemą ar sodą ir natūraliu būdu padeda kovoti su kenkėjais. Vabzdžių viešbutis atlieka ir edukacinę funkciją, kai ne tik vaikai, bet ir suaugusieji mokosi stebėti bei pažinti vabzdžius.

2. “Mini biblioteka” – tai knygų namelis, kuriame gyventojai gali keistis knygomis, jas palikti miestelio svečiams paskaityti ir patys skaityti. Šis objektas atliktų edukacinę funkciją.     

3. “Pėdų pojūčių takas” – vaikštant basomis įvairiais paviršiais, pėdose spaudžiami esantys aktyvūs taškai, kurie tiesiogiai siejasi su kūne esančiais organais. Šis takas atliks sveikatinimo funkciją.        

4. “Milžino krėslas” – išskirtinės išvaizdos medinis krėslas prisėdimui, poilsiui, šventiniams ritualams ar knygos paskaitymui, atliekantis ir traukos funkciją dėl savo dydžio.

  Skaičiuojami idėjos įgyvendinimo kaštai – 4253 eurų. Idėjos įgyvendinimo vieta:  1 ir 3 objektai – miestelio centre esantis parkas Vilties gatvėje; 2 ir 4 objektai – salelė (trikampio formos žalias plotas-veja) prie Stoties g. ir P. Povilaičio g. sankirtos Jūrės miestelyje.