Pradžia
lt
en

Bendruomenėms pristatoma Kazlų Rūdos savivaldybės mero ir tarybos ataskaita

Bendruomenėms pristatoma Kazlų Rūdos savivaldybės mero ir tarybos ataskaita

Liepos 19 dieną Kazlų Rūdos savivaldybės mero ir tarybos ataskaitos pristatymas pradėtas Būdos ir Jankų kaimuose. Bebruliškėje ataskaitą pristatė mero pavaduotojas Justinas Kazla. Liepos 20 d. ataskaita pristatyta Antanavo ir Bagotosios bendruomenėms.

Tardamas įžanginį žodį Kazlų Rūdos savivaldybės meras Mantas Varaška neslėpė liūdesio ir nusivylimo, kad visame pasaulyje esanti pandemijos situacija labai lėtina darbus ir su jais susijusius procesus. „Atidėti susitikimai, darbų derinimai, nuotolinis darbas, ligos ir net mirtys – tapo iššūkiu, su kuriuo vis dar mokomės tvarkytis, – sakė meras. – Žinoma, tuo nesiteisiname dėl to, kas nepadaryta, tačiau šito neigti taip pat negalime“.

Demonstruodamas skaidres, kuriose buvo surašyti didesni ir mažesni savivaldybėje atlikti darbai, meras išskyrė tuos, kurie aktualūs visai savivaldybei – LED apšvietimas, kurį įdiegus, Kazlų Rūdos savivaldybė tapo viena iš nedaugelio apšvietimą turinti ne tik mieste ar atskirose vietovėse, bet visoje savivaldybėje. „Kol kas ne viskas tobulai sustyguota, yra problemų dėl apšvietimo laiko nustatymo, tačiau tai išsprendžiamos problemos. Jei matote, kad šviesos dega ne laiku, praneškite seniūnui, mums arba savivaldybės svetainėje, skiltyje „Pranešk Kazlų Rūdai“ “,  – sakė M. Varaška.

Kaip reikšmingą pasiekimą meras akcentavo ir P. Dovydaičio pagrindinės mokyklos virtuvės ir jos įrangos atnaujinimą, taip pat tai, kad visų mokyklų mokiniams visoje savivaldybėje yra tiekiamas šviežias, šiltas, iš kokybiškų produktų pagamintas maistas. „Mokykla, visų pirmiausia, yra žinių šventovė, tačiau vaikų maitinimo klausimas taip pat labai aktualus. Visiems tėveliams svarbu, kad jų vaikai gautų ne tik žinias, bet ir galimybę sočiai bei sveikai pavalgyti“.

Dar vienas svarbus darbas 2020-siais – tai  Plutiškėse, Jankuose, Antanave, Bagotojoje įsteigti visos dienos darželiai. Pristatydamas šį sprendimą meras išreiškė viltį, kad tai bus paskata į kaimiškąsias teritorijas grįžti jaunoms šeimoms, kurioms, išvykstant į darbus, nebeliks rūpesčio, kur palikti mažiausius šeimos narius.

Praėjusiais metais sėkmingai pradėta nauja praktika: aplinkos priežiūros ir  tvarkymo darbai keliose didesnėse savivaldybės gyvenvietėse bei  tam skirtos lėšos perduotos į pačių bendruomenių rankas. „Kas kitas, jeigu ne jūs patys, geriausiai žino, ką ir kaip reikia tvarkyti savo gyvenamojoje aplinkoje? Nėra nieko geriau, nei būti savo krašto šeimininku. Todėl labai džiaugiuosi šia programa ir skatinu visas bendruomenes imti iniciatyvas ir atsakomybę  į savo rankas“, – ragino M. Varaška.  2020 m. savo gerbūviu rūpinosi trys bendruomenės: Jūrės miestelio, Višakio Rūdos ir Bagotosios.

Prie visos savivaldybės žmonėms svarbiausių darbų meras priskyrė ir naujosios turgavietės įrengimo projektą, Visuomenės sveikatos biuro veiklą, Kultūros centro renovaciją, su tarpmiestiniu susisiekimu susijusius sprendimus. Taip pat pabrėžė, kad tokiais sunkiais, pandemijos sukaustytais metais, pasiektas tikrai neblogas gatvių asfaltavimo, pėsčiųjų takų ir šaligatvių tiesimo rezultatas.

Baigdamas pristatyti ataskaitą Kazlų Rūdos savivaldybės meras Mantas Varaška pabrėžė, kad visi darbai padaryti bendru Savivaldybės tarybos ir administracijos darbu. „Daug  žmonių įdeda gausybę darbo, pastangų, kad Kazlų Rūdos savivaldybėje gyventi būtų gera. Aš prisiimu atsakomybę už tai, kas nepavyko arba pavyko ne iki galo, tačiau dėl to, kuo galime pasidžiaugti, esu dėkingas visiems, kurie dirba kartu, nes vienam tokių rezultatų pasiekti neįmanoma“.

Pristatęs 2020 metų veiklos ataskaitą Mantas Varaška su į susitikimą atėjusiais vietos gyventojais aptarė esamas ir labiausiai neraminančias problemas, diskutavo apie tai, kuo galima pasidžiaugti, o kur dar galima ir reikia pasistengti.