Pradžia
lt
en

Giedokime „Tautišką giesmę“ saugiu vėliavos atstumu!

Giedokime „Tautišką giesmę“ saugiu vėliavos atstumu!

Tęsiant ilgametes tradicijas, kviečiame Jus ir šiais metais aktyviai prisidėti prie „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ iniciatyvos.

Šiais metais „Tautiškos giesmės“ giedojimas yra kitoks. Globalaus COVID-19 iššūkio akivaizdoje pasaulio žmonės pademonstravo, kad geba būti stiprūs, vieningi ir nesavanaudiškai užjausti net ir tolimą kitą, tiesdami simbolinius vienybės tiltus per privalomą atstumą tiesiogine ir perkeltine prasme. Pandemija uždarė pasaulį, tačiau išlaisvino žmogiškumą ir parodė, jog visų pirma mes esame Žmogus, vienos Žmonijos dalis.

Šiais išskirtiniais metais, įvairiuose pasaulio kraštuose gyvenantys lietuviai giedos ne vien švęsdami savo valstybę, tačiau švęsdami ir pasaulio žmonių bendrystę. Lietuviai – atviri ir galės pakviesti visus draugus, kolegas ir kaimynus, bendruomenes užsienio šalyse prisijungti ir giedoti savo valstybių himnus drauge, tokiu būdu atveriant mūsų nacionalinės tradicijos ribas ir skatinant bendrystę be sienų. Vienybės tiltais šiais metais tampa valstybių himnai, o  vieninga himnų pynė galėtų tapti simboliniu Himnu Žmonijai.

Atsižvelgiant į karantino sąlygas ir numatomus žmonių susibūrimo ribojimus, bei atliepiant šių metų „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ žinutę  („... vienybės tiltai globaliame pasaulyje...“) pakvieskime visus Lietuvos himną giedoti į atviras erdves prie upių ir tiltų Lietuvoje ir  visame pasaulyje, kur galima laikytis saugaus atstumo ir tuo pačių jausti bendrystę bei būti drauge.

Akcijos „Lietuva vienu balsu“ renginiai Kazlų Rūdos savivaldybėje

Liepos 5 d.

Jūrės miestelyje, 11 val. prie koplyčios, Kazlų Rūdos kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestro „Atžalynas“ koncertas.

Liepos 6 d.

·       Plutiškėse, 19 val. parko scenoje, Kazlų Rūdos kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestro „Atžalynas“ koncertas. 21 val. himno giedojimas prie bažnyčios.

·       Višakio Rūdoje, nuo 16 val. prie Ąžuoliuko, Žemės meno kompozicijos kūrimas, 21 val. himno giedojimas.

·       Bagotojoje, 20.30 val. prie Šv. Antano Paduviečio bažnyčios, koncertas ir himno giedojimas.

·       Antanave, 21 val. prie kultūros namų, himno giedojimas ir kino vakaras: „Gyveno senelis ir bobutė“ (vaikams, rež. G.Beinoriūtė), „Skrydis per Atlantą“ (rež. R.Vabalas).

·       Būdoje, 21 val. kultūros namų kieme, himno giedojimas ir tautinių dainų vakaras.

·       Jankuose, 21 val. himno giedojimas prie seniūnijos.

·       Ąžuolų Būdoje, nuo 19.45 val. žygis link Prezidento K.Griniaus paminklo, 21 val. himno giedojimas ir pučiamųjų instrumentų orkestro „Atžalynas“ koncertas.

·       Jūrės miestelyje, 21 val. „Šimtmečio parke“, prie koplytstulpio, himno giedojimas.

·       Kazlų Rūdoje – 19 val. iškilmingos mišios Kazlų Rūdos Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje;

                               20 val. Jurgos Šeduikytės naujo CD pristatymas JURGA ir himno giedojimas   Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos stadione.

Kviečiame visus pabūti vienybėje! Gamtoje švęsti – gera!

Renginius organizuoja vietos bendruomenės ir Kazlų Rūdos savivaldybės kultūros centras