Pradžia
lt
en

Gyventojams – apie pilietinį pasipriešinimą

Gyventojams – apie pilietinį pasipriešinimą

Birželio 7 dieną 15 val. Kazlų Rūdos bibliotekos salėje vyks seminaras „Pilietinis pasipriešinimas Ukrainos išmoktų pamokų kontekste (lietuviškas atspindys)". Taip pat bus kalbama apie teisinius režimus, akcentuojant gyventojų mobilizaciją ir pilietinį pasipriešinimą. Seminarą ves aukščiausio lygio ekspertas, Krašto apsaugos ministerijos Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis.

Renginys skirtas Kazlų Rūdos gyventojus praktiškai su konkrečiais pavyzdžiais supažindinti su situacija Ukrainoje, kur V.Vilkelis pastaruoju metu nemažai dirbo. Jis taip pat yra vienas iš Lietuvos kariuomenės kūrėjas, Mobilizacijos įstatymo naujos redakcijos pataisų autorius, Pilietinio pasipriešinimo mokymo platformos vienas iš autorių.

Seminaro metu bus kalbama apie valstybės funkcionavimą mobilizacijos atveju, kaip mobilizacijos metu elgtis gyventojams, pilietiškumo ugdymą. Taip pat bus pristatytos Ukrainoje išmoktos pilietinio pasipriešinimo pamokos, papasakota apie realias galimybes pilietiniam pasipriešinimui, kai vyksta šiuolaikinis karas, kas yra neginkluotas ir ginkluotas pasipriešinimas, rezistencija ir kt.

Renginys nemokamas, jo metu galėsite užduoti Jums rūpimus klausimus.

Apie dalyvavimą prašome informuoti seminarą inicijuojantį Kazlų Rūdos savivaldybės patarėją (parengties pareigūną) Žydrūną Subačių elektroniniu paštu zydrunas.subacius@kazluruda.lt