Pradžia
lt
en

Vakcinacijos centro veikla

Vakcinacijos centro veikla

Šią savaitę, rugpjūčio 2-5 d., Kazlų Rūdos savivaldybės vakcinavimo centre vakcinuota 207 asmenys, dar 72 asmenis planuojama vakcinuoti šiandien. Iš viso pilnai vakcinuota Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojų šiuo metu yra 43,5 proc. (4846 asmenų.) Dalinai vakcinuota 6,62 proc. gyventojų (739 asmenų).

Vakcina yra laikoma saugiausia ir patikimiausia apsauga nuo gyvybei pavojingų užkrečiamųjų ligų (infekcijų). Taip apsaugomas ne tik kiekvienas žmogus, bet ir sukuriama saugi aplinka visuomenei. COVID-19 vakcinos yra medicininiai preparatai, kurie padeda žmogaus organizmui sukurti imuninį atsaką prieš naująjį SARS-CoV-2 virusą ir tokiu būdu apsisaugoti nuo jo sukeliamos COVID-19 ligos. Jeigu paskiepytas asmuo vėliau užsikrečia šiuo virusu, jo imuninė sistema tą virusą atpažįsta. Tuomet ji yra pasirengusi su tuo virusu kovoti.

Kad vakcinas būtų galima naudoti, joms yra keliami griežti reikalavimai. Prieš patvirtinant bet kokią vakciną Europos Sąjungoje, jos kūrėjas turi atlikti griežtai reglamentuotus tyrimus, o po to – mokslinį vertinimą, kad būtų užtikrinta jos kokybė, sauga ir veiksmingumas.

 Šiuo metu skiepytis jau gali visi gyventojai nuo 12 metų. Užsiregistruoti skiepui galima interneto svetainėje www.koronastop.lt arba telefonu per Karštąją liniją 1808. Registruojantis galima pasirinkti norimą datą ir laiką. Užregistruoti galima ne tik save, bet ir kitą asmenį. Vaikus gali užregistruoti tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai. Užregistravus 12-15 m. vaiką vakcinacijai, bent vienas iš tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų turi kartu atvykti į vakcinacijos centrą.

Kviečiame rugpjūčio 9-10 d. pasiskiepyti Kazlų Rūdos savivaldybės vakcinavimo centre „Comirnaty“,Spikevax“, „Vaxzevria“ ir „Janssen“ vakcinomis. Primename, kad ketvirtadieniais vyksta vakcinavimas be registracijos. Reikia tik turėti asmens dokumentą. Vakciną bus galima rinktis iš tuo metu turimų vakcinacijos centre.

Iškilus klausimų skambinkite tel. 8 665 01511 ir 8 343 68 633