Kodėl negalima deginti sausos žolės?

Kazlų Rūdos savivaldybės teritorijoje 2021 m. iš viso kilo 42 gaisrai (2020 m. – 63), iš jų 8 kilo atvirose teritorijose (2020 m. – 21) Pagrindinė atvirose teritorijose kilusių gaisrų priežastis – neatsargus žmonių elgesys ir tyčinė jų veikla (padegimai).
Gyventojams kasmet primenama apie tai, kad sausos žolės negalima deginti, tačiau vis atsiranda tai darančių. Kodėl negalima deginti sausos žolės? Todėl, kad tokių gaisrų metu žūsta pievose gyvenantys vabzdžiai, varliagyviai, driežai, ežiai, kiškiai ir kiti gyvūnai. Ugnis pražudo daugelį bestuburių gyvūnų, kurie būtini dirvožemio gerinimui. Laukai ir ganyklos po išdeginimo sužaliuoja, bet pasikeičia dirvožemio struktūra, dirva nuskursta. Liepsnos sunaikina vienmečius žolynus ir dalį daugiamečių, sudega daugybė išbyrėjusių sėklų. Nuo degančios žolės ugnis persimeta ir į miškus ir į gyventojų sodybas, o kartais tokiuose gaisruose žūsta ir žmonės.
Primename, kad žemės savininkai, naudotojai ir valdytojai, kurių žemėje nesilaikoma aplinkos apsaugos reikalavimų, taip pat kiti asmenys, nesilaikantys šių reikalavimų, baudžiami Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso nustatyta tvarka ir įstatymų nustatyta tvarka privalo atlyginti aplinkai padarytą žalą.
Ką daryti pastebėjus pievų gaisrą?
Pamačius degančią žolę, nepraeikite pro šalį – mažą gaisrą bandykite gesinti patys ir jei manote, kad su ugnimi nepavyks lengvai susidoroti, nedelsiant skambinkite telefonu – 112, o jei dėl gaisro kyla pavojus artimiausiam miškui, praneškite miškų urėdijos padaliniui (girininkijai).
Kazlų Rūdos savivaldybės informacija.