Pradžia
lt
en

Perspėjimas apie artimiausiomis dienomis prognozuojamą didelį šaltį

Perspėjimas apie artimiausiomis dienomis prognozuojamą didelį šaltį

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos Meteorologinių prognozių ir perspėjimų skyriaus duomenimis naktį iš sausio 14-os į 15-ą Lietuvoje prognozuojamas -15 laipsnių šaltis. Sausio 16–17 dienomis temperatūra nukris iki -19. Šaltis numatomas ir ateinančios savaitės pradžioje.

Patarimai kaip elgtis per šalčius.
Esant dideliems šalčiams kyla pavojus nušalti drabužiais nepridengtas kūno vietas: ausis, nosį, skruostus, rankas. Nuo šalčio gali nukentėti ir kojų pirštai bei pėdos. Todėl esant šaltam orui, o ypač, jei pučia stiprus vėjas patariame prieš einant į lauką:
•Tinkamai apsirengti. Geriausiai dėvėti iš natūralių medžiagų pasiūtus rūbus, nepamirškite kepurės, šaliko, pirštinių.
•Avėti ne per mažus šaltam sezonui tinkamus batus.
•Nepamiršti, kad prieš einant į šaltį būtina sočiai pavalgyti. Žiema – netinkamas laikas dietoms.
•Jeigu nėra svarbu, per šalčius atidėkite keliones automobiliu, nes jeigu automobilis suges, išsijungs šildymo prietaisai ir pagalbos kelyje reikės laukti šąlant. Jei vis tik reikia išvykti, rekomenduojama automobilyje vežtis šiltų rūbų, antklodę ir termosą su šiltu gėrimu.
•Dirbantiems šaltyje nepamiršti daryti pertraukas, kurių metu pabūti šiltoje patalpoje ir išgerti šiltos arbatos ar kavos.

Spaudžiant stipriems šalčiams dėmesį reikia skirti ir savo augintiniams: tiek katėms ir šunims, tiek ūkiniams gyvūnams. Svarbu juos apsaugoti nuo šalčio ir pasirūpinti, kad jie turėtų pakankamai tinkamo maisto.

Avarijos vandens tiekimo tinkluose atveju prašome skambinti:
Darbo metu:
Tel.(8 343) 95 176
Kitu paros metu:
Tel. 8 652 03 302

Avarijos šilumos tiekimo tinkluose atveju prašome skambinti:
Tel. 8 656 10 546
Katilinės Tel. 8 655 74 815