Pradžia
lt
en

Informacija apie Kazlų Rūdos savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdį

Informacija apie Kazlų Rūdos savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdį

Birželio 17 d. 13 val. vyko Kazlų Rūdos savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos (toliau – ESK) posėdis, kuriame dalyvavo ESK nariai, atsakingi Savivaldybės administracijos darbuotojai, UAB „Kazlų Rūdos komunalininkas“ vadovas, seniūnijų seniūnai.

Posėdyje svarstyti klausimai:

1.Dėl priemonių, užtikrinančių vandens tiekimą Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojams įvykių, ekstremalių įvykių ar ekstremaliosios situacijos atveju.

2.Dėl Afrikinio kiaulių maro situacijos.

3.Dėl koronaviruso (COVID-19) situacijos. 

Raimundas Ragauskas, UAB „Kazlų Rūdos komunalininkas“ l.e.p direktorius kalbėjo apie tai, kad š. m. birželio 7 d. nutrūkus elektros tiekimui Kazlų Rūdos vandenvietėje keletą valandų gyventojams nebuvo tiekiamas vanduo. Taip pat informavo, kad reaguojant į situaciją, įmonė parengė ir pateikė AB „ESO“ paraišką techninių sąlygų išdavimui, kurios reikia elektros energijos tiekimo patikimumo kategorijos pakeitimui iš III į II. Parengus projektą ir atlikus techninėse sąlygose nurodytus reikalavimus būtų užtikrintas nepertraukiamas elektros tiekimas į vandenvietę ir tuo pačiu nenutrūkstamas vandens tiekimas gyventojams. Taip pat svarstomas ir elektros generatoriaus įsigijimo klausimas, tačiau kurią priemonę pasirinks priklausys nuo AB „ESO“ atsakymo bei pažymėjo, kad įmonė pasirinks ekonomiškai naudingesnį variantą.

Kęstutis Matulevičius, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Marijampolės departamento atstovas pristatė afrikinio kiaulių maro situaciją Lietuvoje bei akcentavo, kad Kazlų Rūdos savivaldybėje šiais metais užregistruoti du ligos atvejai šernų tarpe ir tai rodo, kad ligos sukėlėjas cirkuliuoja gamtoje ir kiaulių augintojai privalo laikytis biosaugos reikalavimų tam, kad išvengtų ligos protrūkio ūkiuose.

Loreta Radzevičienė, Nacionalinės visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Marijampolės departamento Užkrečiamųjų ligų skyriaus vedėja pristatė šiandienos karonaviruso (COVID-19) situaciją Lietuvoje bei pažymėjo, kad karantinas atšauktas, bet siekiant išvengti ligos antrosios bangos reikia laikytis Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo priimamų sprendimų, reikalingų ekstremaliajai situacijai valdyti ir likviduoti.

Edita Lukoševičienė, Savivaldybės administracijos direktorė kalbėjo apie tai, kad savivaldybės administracija atsižvelgusi į Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimą atvėrė duris interesantams, o įeinant į administracijos pastatą yra iškabinta informacija su rekomendacijomis.